×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt
☰ MENU

Jak uporać się ze zmarszczkami wokół ust?

Każdego ranka gdy patrzysz w lustro, marzy Ci się, aby Twoja skóra wyglądała młodo, jak za dawnych lat? Nie jesteś sama. Zmarszczki wokół ust są jedną z najczęstszych oznak starzenia się twarzy, ale to nie znaczy, że musisz z nimi żyć. Istnieje wiele sprawdzonych zabiegów i domowych sposobów pielęgnacji, które mogą pomóc je zminimalizować. W tym wpisie poznasz różne metody walki ze zmarszczkami wokół ust, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się młodzieńczym wyglądem.

Zmarszczki wokół ust przyczyny

Zmarszczki wokół ust mają zarówno wewnętrzne, jak i środowiskowe przyczyny. Czynniki wewnętrzne mogą dotyczyć starzenia się, genetyki, utraty kolagenu w wyniku zmian hormonalnych i różnych schorzeń. Zmarszczki te mogą być również spowodowane zmiennymi zewnętrznymi, takimi jak częsta ekspozycja na światło słoneczne, powtarzające się skurcze mięśni spowodowane uśmiechaniem się, spanie w określonych pozycjach, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta i styl życia. Podczas gdy starsze osoby są bardziej podatne na zmarszczki wokół ust związanej z wiekiem, utraty kolagenu, młodsze osoby mogą doświadczyć zmarszczek, jeśli nie dbają odpowiednio o siebie lub swoją skórę.

Jak usunąć zmarszczki wokół ust?

Każdy chce wyglądać jak najlepiej i czuć się pewnym siebie w każdym wieku. Niestety, z wiekiem zmarszczki mają tendencję do pojawiania się wokół ust, co może sprawić, że odbicie w lustrze przestanie Ci się podobać. Na szczęście istnieje wiele zabiegów, które skutecznie pomagają zatuszować zmarszczki wokół ust.

Mezoterapia igłowa ust 

Mezoterapia igłowa na usta jest mało inwazyjną opcją leczenia w celu zmniejszenia zmarszczek wokół ust. Polega ona na wstrzykiwaniu aktywnych substancji w wybrane miejsca w celu zmniejszenia zmarszczek i nadania skórze bardziej młodzieńczego wyglądu. Zabieg ten można wykonać w naszym gabinecie medycyny estetycznej. Substancje wstrzykiwane do skóry to witaminy, minerały, przeciwutleniacze i aminokwasy, które wspomagają produkcję kolagenu w celu zmniejszenia zmarszczek i poprawy ogólnego stanu skóry.

Wypełniacze — kwas hialuronowy

Inną popularną opcją usuwania zmarszczek wokół ust są wypełniacze wykonane z kwasu hialuronowego (HA). Wypełniacze są wstrzykiwane w określone obszary skóry, aby nie tylko zredukować zmarszczki, ale także dodać objętości ustom. Ich ilość można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania, dzięki czemu będziesz wyglądała młodo i naturalnie. Wypełniacze są przystępną cenowo opcją, która może dać długotrwałe rezultaty.

Domowe sposoby na zmarszczki wokół ust

Starzenie się jest nieuniknioną częścią życia, ale to nie znaczy, że musisz wyglądać mniej atrakcyjnie. Istnieją także pewne proste i niedrogie domowe sposoby, które mogą pomóc zmniejszyć wygląd zmarszczek wokół ust. Przyjrzyjmy się kilku naturalnym opcjom, których możesz użyć do walki z kłopotliwymi zmarszczkami.

Masaż twarzy

Jednym z najlepszych sposobów na zminimalizowanie zmarszczek wokół ust jest regularne masowanie tego obszaru. Masaż stymuluje krążenie i pobudza produkcję kolagenu, co pomaga zachować młody i gładki wygląd skóry na dłużej. Aby zmaksymalizować rezultaty, zacznij od użycia delikatnego preparatu do oczyszczania twarzy, aby zmyć z niej wszelkie zanieczyszczenia; następnie nałóż lekki krem nawilżający oraz olejek przed rozpoczęciem rutynowego masażu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, masuj okolice ust okrężnymi ruchami przez dwie minuty codziennie rano i wieczorem.

Olej kokosowy

Innym prostym sposobem na zmniejszenie zmarszczek wokół ust jest nakładanie oleju kokosowego bezpośrednio na skórę dwa razy dziennie. Olej kokosowy jest pełen przeciwutleniaczy, które pomagają chronić komórki skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodnik, a także witamin A, C i E, które pomagają odżywiać i nawilżać skórę, utrzymując jej młody wygląd i elastyczność. Ma również właściwości antybakteryjne, dzięki czemu świetnie nadaje się do walki z bakteriami powodującymi wypryski. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj stosować organiczny olej kokosowy z pierwszego tłoczenia.

Maseczka z miodu

Aby uzyskać dodatkowy zastrzyk nawilżenia, wykonaj maseczkę z miodu raz lub dwa razy w tygodniu, aby zmniejszyć zmarszczki wokół ust. Miód zawiera naturalne enzymy, które pomagają ukoić suchą skórę, a jednocześnie zatrzymują wilgoć, dzięki czemu wygląda ona świeżo przez cały dzień. Wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę surowego miodu z jedną łyżką stołową oliwy z oliwek, aż do ich połączenia; następnie nakładaj go bezpośrednio na czystą skórę. Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą i osusz miękkim ręcznikiem — Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna. 

-->