×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym na twarz w gabinecie MK Aesthetic Med Clinic.

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze.

Jedną z jego najważniejszych cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym.

Kwas hialuronowy – zastosowanie

Preparaty z kwasem hialuronowym stosujemy w celu korekcji drobnych, średnich i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy owalu twarzy (nici hialuronowe, wolumetria) oraz wypełniania i modelowania ust. Preparaty z kwasem hialuronowym działają poprzez uzupełnienie naturalnych zasobów tej substancji w organizmie.

Kwas hialuronowy efekty zabiegu

Hamują rozpad kolagenu wywołany przez kolagenazy, a także stymulują produkcję nowego kolagenu. Wypełnianie zmarszczek wykonuje się poprzez iniekcje odpowiednio dobranego preparatu na określoną głębokość skóry lub tkanek głębiej położonych.

Uzyskujemy efekt poprawy objętości i jędrności skóry, a w związku z tym redukcji widocznych objawów starzenia.

Preparat wprowadza się do skóry cienką igłą lub też tępą kaniulą. Dla podniesienia komfortu skórę przed zabiegiem można znieczulić, jednak obecnie większość preparatów zawiera lidokainę (substancję znieczulającą). Okolice ust przeważnie poddaje się znieczuleniu – przed zabiegiem usta smarowane są kremem znieczulającym lub też znieczulane nasiękowo (poprzez podanie substancji znieczulającej w zastrzyku).

W trakcie zabiegu występuje uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w ciągu kilku godzin. Może się też pojawić siniak, czasami sporych rozmiarów.

Wskazania do zabiegu kwasem hialuronowym:

Przeciwskazania do zabiegu kwasem hialuronowym:

Wytyczne dotyczące postępowania przed zabiegiem kwasem hialuronowym:

Dzień przed zabiegiem nie należy wykonywać mocnych peelingów i stosować silnie działających kosmetyków (np. rozgrzewających lub z kwasami owocowymi).

Wytyczne dotyczące postępowania po zabiegu kwasem hialuronowym:

Po zabiegu kosmetycznym z kwasem hialuronowym należy przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (również opalania na solarium) i nagrzewania (sauna). Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (np. nie dotykać, unikać kontaktu z klimatyzacją czy też zwierzętami). Przez 48 h po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki. Po zabiegu nie wolno spożywać alkoholu (12 h), pływać, podejmować forsownych ćwiczeń (3 dni) i używać intensywnych kosmetyków (np. peeling mechaniczny, kwasy owocowe, kosmetyki rozgrzewające).Kontrola w Klinice przeprowadzana jest po 10-14 dniach.

Efekty zabiegu kwasem hialuronowym: 

Wypełniacze z kwasem hialuronowym zapewniają długotrwałe, ale nie permanentne działanie. Organizm ludzki posiada własny system rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się więc zwykle od 7 do 18 miesięcy, po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

MK Aesthetic

Med Clinic

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

czytaj więcej

Produkty

Producenci i licencje

Pracujemy na profesjonalnych i bezpiecznych produktach.

czytaj więcej

Wizyta w "znanylekarz.pl"