×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt

Zabiegi Mezoterapii Igłowej i Mikroigłowej w gabinecie MK Aesthetic Med Clinic.

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji aktywnych o działaniu rewitalizującym, odmładzającym, antycellulitowym, odżywczym itd.

Do tych substancji zaliczają się np.: kwas hialuronowy, kompleks witamin: A, B i C, aminokwasy, dexpantenol, kwasy nukleinowe, kwas askorbinowy, kwas liponowy, składniki mineralne (krzem, miedź, cynk, magnez), koenzymy, l-karnityna, kofeina, pirydoksyna, krzemionka, biotyna, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny, wyciąg z karczocha itd.

Mezoterapia igłowa – rodzaje zabiegów

Wybór substancji wykorzystywanych w danym zabiegu mezoterapii igłowej zależy od celu zabiegu, stanu skóry Klienta, historii pielęgnacji oraz oczekiwań Klienta. Inne składniki stosuje się np. w celu poprawienia elastyczności skóry twarzy, inne wykorzystuje mezoterapia igłowa okolic oczu, a jeszcze inne mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy – w profilaktyce łysienia. Zazwyczaj jednak preparaty te składają się przede wszystkim z witamin i minerałów, kwasów nukleinowych, a także cząsteczek biostymulujących. Osoba wykonująca zabieg indywidualnie dobiera odpowiedni preparat do skóry i potrzeb Klienta, po wcześniejszej konsultacji oraz wykluczeniu przeciwwskazań.

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu substancji do skóry za pomocą strzykawki o bardzo cienkich igłach bądź specjalnego urządzenia wykonującego niewielkie nakłucia (mezoterapia mikroigłowa).

Do zabiegu używa się czasami również specjalistycznego pistoletu, pozwalającego na podanie jednakowej ilości substancji w obrębie całej partii skóry (poddawanej zabiegowi). Zabieg mezoterapii igłowej jest praktycznie bezbolesny, w przypadku niskiej tolerancji na ból, można zastosować krem znieczulający 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu. Preparat przeznaczony do mezoterapii igłowej podawany jest śródskórnie w formie niewielkich mikronakłuć co 0,5-1,5 cm na głębokość od 1 do 3,4 mm (w zależności od gęstości preparatu i miejsca zabiegowego).

W zależności od okolicy ciała zabieg mezoterapii igłowej trwa 20-40 minut

Aby uzyskać pożądany efekt pozabiegowy wymagana jest zwykle seria kilku- lub kilkunastu zabiegów.

Efekty mezoterapii igłowej:

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

Przeciwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

Wytyczne dotyczące postępowania przed zabiegiem mezoterapii igłowej

Dzień przed zabiegiem nie należy wykonywać mocnych peelingów i stosować silnie działających kosmetyków (np. rozgrzewających lub z kwasami owocowymi).Kontrola w Klinice następuje po 10-14 dniach.

Wytyczne dotyczące postępowania po zabiegu mezoterapii igłowej

Po zabiegu mezoterapii igłowej:

Częstotliwość zabiegów mezoterapi igłowej:

Przy odmładzaniu skóry – w okolicach twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Zwykle zaleca się 3 do 5 zabiegów mezoterapii igłowej w odstępie 2–5 tygodni. Co kilka miesięcy można wykonać zabieg podtrzymujący. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekt kuracji może utrzymać się do 3 lat.

Przy redukcji cellulitu – w okolicach bioder, pośladków i ud. Należy wykonać minimum 4 zabiegi w odstępach 1–2 tygodniowych. Ich efektywność zwiększa aktywność fizyczna, masaże, ograniczenie w diecie potraw wysokokalorycznych, wystrzeganie się alkoholu, kawy i papierosów. Pomocna może okazać się pomoc dietetyka.

Przy problemach związanych z łysieniem i wypadaniem włosów – na łysiejącej i owłosionej skórze głowy. Najlepsze efekty daje zwykle wykonywanie zabiegów raz w tygodniu w ciągu pierwszego miesiąca, a następnie co 2–4 tygodnie.

MK Aesthetic

Med Clinic

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

czytaj więcej

Produkty

Producenci i licencje

Pracujemy na profesjonalnych i bezpiecznych produktach.

czytaj więcej

Wizyta w "znanylekarz.pl"