×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt
☰ MENU

Karboksyterapia – wszystko co musisz o niej wiedzieć

W gabinetach kosmetycznych możemy skorzystać z wielu nowoczesnych zabiegów poprawiających kondycję naszej skóry. Istnieje wiele innowacyjnych technologii leczniczych i specjalistycznych urządzeń. Dlatego często mamy problem z wyborem jednej terapii, która gwarantowałaby pożądane efekty. W takich przypadkach warto skorzystać ze znanych i sprawdzonych metod terapeutycznych, które od wielu lat stosowane są w kosmetologii i medycynie estetycznej. Tak jest na przykład w przypadku leczenia karboksyterapią. Zabieg ten to znana metoda walki ze zmarszczkami, cellulitem, rozstępami i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia to profesjonalny i skuteczny sposób nie tylko na usuwanie zmarszczek pod oczami. Także do walki z innymi defektami naszego organizmu. Jego główną zaletą jest to, że poprawia fizjologię skóry, czyli wspomaga odbudowę własną organizmu.

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka. Odpowiada za dobrą syntezę kolagenu. Wraz ze starzeniem się organizmu ilość tego „składnika młodości” maleje, a tym samym powstają zmarszczki, a jędrność skóry zanika. Wstrzykując pod skórę dwutlenek węgla, nie tylko poprawia się ukrwienie skóry. Przede wszystkim dostarczane jest mu więcej tlenu i składników odżywczych. Efektem zabiegu, czyli iniekcji (wstrzyknięcia w skórę) jest stan zapalny. Naturalną konsekwencją czego jest przyspieszenie procesów odbudowy komórek, czyli pojawienie się nowych i zdrowych elementów budulcowych naszego organizmu. Następuje wzrost ilości produkowanego kolagenu, wypełnienie zmarszczek i przywrócenie młodzieńczej jędrności skóry. 

Karboksyterapia działanie – na czym polega karboksyterapia?

Leczenie karboksyterapią jest znaną i jedną z najstarszych metodą terapeutyczną. Już wiele lat temu dwutlenek węgla był stosowany w postaci kąpieli leczniczych u osób z problemami żylnymi. Wtedy zdecydowano się na pierwsze próby podania podskórnego. Najlepiej sprawdzał się w leczeniu miażdżycy i owrzodzeń cukrzycowych. W tym czasie zauważono, że efektem ubocznym zabiegów jest niezwykła poprawa stanu skóry. Ujędrnienie naskórka i wygładzenie zmarszczek. Dzisiejsza karboksyterapia różni się od poprzedniej. Nowoczesne urządzenia do karboksyterapii wykorzystują znaną i sprawdzoną metodę. Gwarantuje to pacjentom znacznie większy komfort i bezbolesność zabiegu. Dodatkowo dzisiejsza terapia może być jeszcze bardziej skoncentrowana na osiągnięciu najlepszego efektu, ponieważ rozwój nauki i technologii dał nam możliwość kontrolowania sposobu i ilości wstrzykiwanej substancji.

Karboksyterapia ile zabiegów – zalecana częstotliwość leczenia

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak długo utrzymują się efekty? Zabieg karboksyterapii stymuluje skórę do regeneracji. Nie daje natychmiastowych rezultatów, choć pierwsze widoczne zmiany widać już po wyjściu z kliniki. Trzeba jednak pamiętać, że organizm potrzebuje czasu na odbudowę, czyli w zależności od leczonego obszaru od kilku dni do kilku tygodni. Wtedy możesz zobaczyć właściwy efekt.

Jeśli chcesz zredukować zmarszczki wokół ust, zazwyczaj wystarczą 3 zabiegi. Kiedy leczysz inne zmarszczki mimiczne, np. wokół oczu, już po jednym wstrzyknięciu możesz zaobserwować zadowalające efekty. W pozostałych przypadkach, związanych głównie z leczeniem cellulitu, rozstępów czy usuwaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej, zabiegi te trzeba wykonać więcej, średnio od pięciu do dwunastu. Ilość potrzebnych zabiegów zawsze zależy od stanu skóry. Głębokie bruzdy będą wymagały dłuższej terapii niż płytkie zmarszczki mimiczne. Warto zauważyć, że karboksyterapia twarzy wymaga mniejszych odstępów czasowych między zabiegami (np. raz w tygodniu) niż karboksyterapia uda, zabiegu na cellulit, czyli miejsc, w których skóra jest naturalnie grubsza i zwykle potrzebuje więcej czasu na regenerację. Dokładne odstępy między zabiegami są zawsze ustalane przez specjalistę na podstawie konkretnego przypadku i zaobserwowanych reakcji skórnych.

Czy karboksyterapia odchudza?

Karboksyterapia służy ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry oraz usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowejKarboksyterapia odchudzanie to skuteczny sposób na poprawę swojego wyglądu. Nie możesz jednak zapominać o aktywności fizycznej oraz zdrowym odżywianiu. Połączenie kilku aspektów da Ci najbardziej widoczne i długotrwałe efekty pięknego ciała.

Dziesięć rzeczy, które należy wiedzieć o karboksyterapii

  • Z powodzeniem leczy pacjentów od prawie wieku
  • Poprawia różne stany skóry
  • Jest intensywnie nawilżająca
  • Może usuwać tłuszcz z większości obszarów ciała
  • Jest bezpieczna, skuteczna i bezbolesna
  • Jest tańsza niż chirurgia
  • Nie niesie ze sobą ryzyka
  • Wyniki są natychmiast widoczne

Karboksyterapia cena

Cena zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od ilości podanego dwutlenku węgla oraz miejsc, w których jest zastosowana. Karboksyterapia na bliznykarboksyterapia na stare rozstępy i wiele innych tworzą różnego rodzaju koszta. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wtedy z pewnością udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

-->