×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt

Karboksyterapia zabieg oferowany w klinice MK Aesthetic Med Clinic.

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia stosująca wstrzykiwanie dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla (w zależności od problemu skórnego).

Karboksyterapia Gliwice – Pełne bezpieczeństwo gwarantuje wykonywanie zabiegu przez wykwalifikowanego kosmetologa oraz używanie do niego wysokiej klasy urządzenia. W naszej Klinice pracujemy na urządzeniu firmy MEDIKA.

Jest to jedyne polskie urządzenie do karboksyterapii certyfikowane medycznie. Pracujemy na gazie medycznym “Laparos”.

Dwutlenek węgla jest gazem, który w organizmie odpowiada za regulacje przepływu krwi i rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Podając go za pomocą urządzenia do karboksyterapii pod skórę możemy przyśpieszyć przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych oraz poprawić mikrokrążenie czy stymulować komórki do odnowy. 

Wstrzykiwanie dwutlenku węgla przy podaniu bezpośrednim działa dwufazowo – biomechanicznie i mechanicznie.

Działanie biochemiczne opiera się na zjawisku opisanym już ponad 100 lat temu przez duńskiego fizjologa, Christiana Bohra. Odpowiada ono za silne rozszerzenie naczyń, zwiększenie przepływu krwi i wzrost stężenia tlenu w obszarze zabiegowym. Proces ten powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych. To te zjawiska prowadzą do intensywnego dotlenienia obszaru zabiegowego, dopływu substancji odżywczych, usunięcia produktów przemiany materii w wyniku czego następuje regeneracja. Kontrolowane wywołanie stanu zapalnego prowadzi do stymulacji produkcji elastyny i kolagenu, co wydatnie wpływa na wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz redukcję cieni pod oczami.

WSKAZANIA DO ZABIEGU KARBOKSYTERAPII NA TWARZ I CAŁO:

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii:

Rekomendowana jest seria 6-12 zabiegów karboksyterapii w odstępie 7-10 dni.Nie ma specjalnych zaleceń po zabiegu, od razu można wrócić do codziennych czynności, mogą jednak wystąpić obrzęki i zasinienia. Zapraszamy zabieg Karboksyterapii w Gliwicach.

MK Aesthetic

Med Clinic

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

czytaj więcej

Produkty

Producenci i licencje

Pracujemy na profesjonalnych i bezpiecznych produktach.

czytaj więcej

Wizyta w "znanylekarz.pl"