×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Kontakt

Karboksyterapia zabieg oferowany w klinice MK Aesthetic Med Clinic.

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla (w zależności od problemu skórnego).

Pełne bezpieczeństwo gwarantuje wykonywanie zabiegu przez wykwalifikowanego kosmetologa oraz używanie do niego wysokiej klasy urządzenia. W naszej Klinice pracujemy na urządzeniu firmy MEDIKA.

Jest to jedyne polskie urządzenie do karboksyterapii certyfikowane medycznie. Pracujemy na gazie medycznym “Laparos”.

Dwutlenek węgla jest gazem, który w organizmie odpowiada za regulacje przepływu krwi i rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Podając go pod skórę możemy przyśpieszyć przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych oraz poprawić mikrokrążenie czy stymulować komórki do odnowy. 

Wstrzyknięty do tkanki dwutlenek węgla przy podaniu bezpośrednim działa dwufazowo – biomechanicznie i mechanicznie.

Działanie biochemiczne opiera się na zjawisku opisanym już ponad 100 lat temu przez duńskiego fizjologa, Christiana Bohra. Odpowiada ono za silne rozszerzenie naczyń, zwiększenie przepływu krwi i wzrost stężenia tlenu w obszarze zabiegowym. Proces ten powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych. To te zjawiska prowadzą do intensywnego dotlenienia obszaru zabiegowego, dopływu substancji odżywczych, usunięcia produktów przemiany materii w wyniku czego następuje regeneracja. Kontrolowane wywołanie stanu zapalnego prowadzi do stymulacji produkcji elastyny i kolagenu, co wydatnie wpływa na wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz redukcję cieni pod oczami.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

Przeciwwskazania:

Rekomendowana jest seria 6-12 zabiegów w odstępie 7-10 dni.Nie ma specjalnych zaleceń po zabiegu, od razu można wrócić do codziennych czynności, mogą jednak wystąpić obrzęki i zasinienia.

MK Aesthetic

Med Clinic

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

czytaj więcej

Produkty

Producenci i licencje

Pracujemy na profesjonalnych i bezpiecznych produktach.

czytaj więcej

Wizyta w "znanylekarz.pl"