×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt
☰ MENU

Życie bez wstydu – operacja nosa

Operacja nosa bez skalpela jest również nazywana płynną plastyką nosa.

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę składnika wypełniającego, takiego jak kwas hialuronowy, aby tymczasowo zmienić strukturę nosa. Niechirurgiczna plastyka nosa jest zabiegiem ambulatoryjnym, dzięki czemu jest znacznie wygodniejsza niż alternatywne metody chirurgiczne. Przeszkolony kosmetolog może wykonać zabieg w 15 minut do 45 minut.

Co to jest niechirurgiczna plastyka nosa?

Być może słyszeliście o niechirurgicznej plastyce nosa, określanej jako płynną plastykę nosa, lub 15-minutową plastykę nosa. Niechirurgiczna plastyka nosa to w rzeczywistości zabieg wypełniania skóry, który zmienia kształt nosa. Ta procedura jest idealna dla osób, które chcą wygładzić guzki w nosie lub sprawić, by wyglądały na mniej kanciasty, ale nie są gotowe na trwałe rozwiązanie lub martwią się ryzykiem i czasem rekonwalescencji związanym z tradycyjną plastyką nosa.

Jak działa niechirurgiczna plastyka nosa?

Niechirurgiczna plastyka nosa wykorzystuje składniki wypełniające skórę, aby zmienić kształt nosa. Żelowy składnik do wstrzykiwania (zwykle kwas hialuronowy) jest umieszczany pod skórą w miejscach, w których chcesz uzyskać gładsze linie lub objętość. Składnik wypełniający osiada w miejscu wstrzyknięcia w głębsze warstwy skóry i utrzymuje swój kształt. Może to zmienić wygląd nosa na okres uzależniony od Twojej skóry, pożądanych rezultatów i użytego składnika.

Jak wygląda procedura zabiegu?

Procedura płynnej plastyki nosa jest dość prosta, zwłaszcza w porównaniu z chirurgiczną plastyczką nosa. Po konsultacji, podczas której omówisz pożądane rezultaty, Twój kosmetolog skieruje Cię na fotel lub leżankę. W niektórych przypadkach stosowane jest miejscowe znieczulenie na nos i okolice, dzięki czemu nie poczujesz bólu od igły. Gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz wstrzyknie wypełniacz do obszarów omówionych przez was wcześniej. Po wykonaniu tej czynności możesz poczuć lekkie szczypanie lub nacisk. Cały zabieg może zająć od 15 minut lub mniej do 45 minut.

Zabiegi nosa – obszary docelowe

Niechirurgiczna plastyka nosa jest skierowana na grzbiet, czubek i boki nosa. Wypełniacze można wstrzykiwać wokół dowolnej części nosa, aby zmodyfikować jego kształt. Ta procedura działa dobrze, jeśli chcesz:

  • wygładzić małe guzki na nosie
  • uwydatnić czubek nosa
  • dodać objętość do nosa
  • podnieść czubek nosa

Dodatkowo, jeśli masz łagodnie uwydatniony guzek na grzbiecie nosa, możesz go zakamuflować i wygładzić kontur profilu nosa. Płynna plastyka nosa nie będzie w stanie zapewnić pożądanych rezultatów, jeśli chcesz, aby Twój nos wyglądał na mniejszy lub jeśli chcesz wygładzić bardziej widoczne guzki.

Nieoperacyjna korekta nosa efekty

  • Korekcja nieprawidłowości nosa
  • Prostowanie krzywego nosa
  • Procedura minimalnie inwazyjna
  • Natychmiastowy efekt leczenia

Nos ma decydujący wpływ na wygląd optyczny ze względu na centralne położenie na twarzy. Aby osiągnąć harmonijne współgranie wszystkich rysów twarzy, coraz więcej osób decyduje się na korekcję nosa kwasem hialuronowym. Korekcja nosa koryguje deformacje w okolicy grzbietu lub czubka nosa bez konieczności ponoszenia ryzyka interwencji chirurgicznej.

Korekta nosa kwasem hialuronowym jak długo się utrzymuje?

Nos każdego pacjenta jest wyjątkowy, a każdy zabieg niechirurgicznej plastyki jest dostosowany do anatomii nosa pacjenta. Dlatego wyniki niechirurgicznej pracy nosa różnią się w zależności od każdego indywidualnie. Wiele zależy od ilości wykorzystanego kwasu oraz efektów, których dany pacjent oczekuje.

MK Aesthetic naszym celem jest zapewnienie każdemu pacjentowi możliwie najlepszych i najbardziej naturalnie wyglądających rezultatów. Zazwyczaj zalecamy 2-3 wizyty, aż do uzyskania optymalnych rezultatów i zadowolenia pacjenta. Wypełniacz do nosa dodajemy powoli, bo dużo łatwiej jest dodać wypełniacz niż go odciągnąć. Plastyka nosa kwasem hialuronowym na ogół utrzymuje się od dziewięciu miesięcy do dwóch lat, w zależności od zastosowanego podczas zabiegu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Z biegiem czasu organizm naturalnie metabolizuje kwas hialuronowy i konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Operacja nosa – czas rekonwalescencji

Po płynnej plastyce nosa możesz odczuwać ból, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia. Operacja przegrody nosowej czas rekonwalescencji powinien się uspokajać w ciągu godziny lub dwóch. Zaczerwienienie powinno zacząć ustępować, a Ty będziesz w stanie lepiej widzieć pożądane rezultaty. Wyniki powinny być w pełni widoczne w ciągu tygodnia lub dwóch. Do tego czasu zaczerwienienia lub siniaki powinny całkowicie ustąpić. Korekta czubka nosa rekonwalescencja jest bardzo krótka w porównaniu z innymi metodami korekcji nosa. Możesz wrócić do pracy i swoich normalnych zajęć jeszcze tego samego bądź następnego dnia.

Jaki jest koszt operacji nosa?

Niechirurgiczna plastyka nosa to zabieg kosmetyczny. Koszty różnią się w zależności od rodzaju wybranego wypełniacza, wybranego kosmetologa i liczby potrzebnych zastrzyków. Po dokładnej konsultacji otrzymasz szczegółowy podział kosztów. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o niechirurgicznej plastyce nosa i umów się na wizytę.

-->