×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt
☰ MENU

Liposukcja laserowa – co to jest i gdzie warto wykonać zabieg?

urzadzenie-do-liposukcji-laserowej

Coraz więcej osób korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, aby poprawić wygląd skóry i wymodelować sylwetkę. Nie wszystkie osoby, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie, mogą osiągnąć upragnione efekty za pomocą ćwiczeń fizycznych oraz diety. W niektórych partiach ciała nagromadzona tkanka tłuszczowa jest bardzo trudna do usunięcia. Wówczas z pomocą przychodzi zabieg o nazwie liposukcja laserowa.

Liposukcja laserowa – co to takiego?

Liposukcja jest zabiegiem polegającym na rozbiciu, a następnie usunięciu podskórnej tkanki tłuszczowej, nagromadzonej w nadmiernych ilościach. Liposukcja określana jest potocznie jako odsysanie tłuszczu. Zabieg nie jest polecany osobom zmagającym się z dużą nadwagą lub otyłością. Wskazany jest przede wszystkim pacjentom, którzy chcą usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc, takich jak: brzuch, boczki, pośladki, ramiona, uda, kolana czy podbródek. Nadmiar tłuszczu w tych partiach ciała bywa bowiem trudny do usunięcia za pomocą diety oraz ćwiczeń.

Istnieje kilka rodzajów liposukcji. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się liposukcja laserowa.

Czym liposukcja laserowa różni się od tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu?

Tradycyjna liposukcja polega na wykonaniu niewielkich, kilkucentymetrowych nacięć na skórze, zwykle w naturalnych zagięciach, a następnie wprowadzeniu do ciała odsysającej kaniuli, która połączona jest z przyrządem wytwarzającym podciśnienie, a co za tym idzie odsysającym tłuszcz. Liposukcja laserowa określana jest jako nieinwazyjne odsysanie tłuszczu. Warto jednak wiedzieć, że bywa błędnie utożsamiana z lipolizą laserową. Lipoliza jest zabiegiem polegającym rozbijaniu tkanki tłuszczowej za pomocą lasera diodowego o odpowiedniej długości fal. Po zabiegu tkanka jest pozostawiana do wchłonięcia. W przypadku liposukcji laserowej tłuszcz jest najpierw rozbijany laserowo, a następnie odsysany za pomocą niskociśnieniowego ssaka. Innymi słowy, liposukcja laserowa nie tylko rozbija się tłuszcz, a także go usuwa. W trakcie zabiegu można ponadto przeszczepić odessaną tkankę w inne miejsca, na przykład w pośladki lub piersi, celem wymodelowania tych obszarów.

Warto także wiedzieć, że poza liposukcją tradycyjną i laserową istnieje możliwość wykonania liposukcji iniekcyjnej, która jest najmniej inwazyjną formą zabiegu. W czasie liposukcji iniekcyjnej tłuszcz jest likwidowany za pomocą zastrzyków, w których znajduje się substancja rozpuszczająca tkankę tłuszczową. Po iniekcji tłuszcz trafia do krwioobiegu, a następnie jest transportowany do wątroby, gdzie zostaje poddany rozkładowi.

Gdzie wykonać odsysanie tłuszczu w Gliwicach?

Odsysanie tłuszczu z boczków warto przeprowadzić w MK Aesthetic Med Clinic w Gliwicach. Oferujemy usługi z zakresu medycyny estetycznej na najwyższym poziomie. W naszej klinice istnieje możliwość wykonania zarówno liposukcji laserowej, jak i innych zabiegów modelujących sylwetkę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Chirurgia estetyczna w Gliwicach

MK Aesthetic Med Clinic oferuje też inne usługi z zakresu chirurgii estetycznej. W naszej gliwickiej klinice wykonujemy między innymi zabiegi chirurgii plastycznej w obrębie twarzy. Nasi lekarze specjalizują się w nie tylko w liposukcji, ale też w chirurgii nosa, plastyce powiek oraz redukcji kurzych łapek czy zmarszczek palacza.

Ponadto nasza klinika w Gliwicach świadczy także usługi z zakresu chirurgii szczękowej, m.in. oferujemy zabieg podcięcia wędzidełka. O naszym profesjonalizmie świadczy grono zadowolonych klientów. Wierzymy, że zechcesz do niego dołączyć.

-->