×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Kontakt

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa zabieg oferowany w klinice MK Aesthetic Med Clinic.

Toksyna botulinowa typu A jest neurotoksyną.

Działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych skierowanych do wszystkich mięśni, w które została wstrzyknięta. Prowadząc do czasowej, odwracalnej blokady zdolności mięśni do skurczu, a także do czasowego, odwracalnego zahamowania wydzielania przez niektóre gruczoły skóry. Uniemożliwiając kurczenie się mięśni, prowadzi do ich przejściowego i odwracalnego rozluźnienia. Powoduje spłycenie i wygładzenie zmarszczek mimicznych skóry.

Blokada czynności mięśni następuje w okresie od 24 godzin do 7 dni. Odzyskanie kurczliwości trwa około 3-6 miesięcy, zależnie od uwarunkowań fizycznych danej osoby. Po analizie aktywności ruchowej poszczególnych grup mięśniowych i symetrii twarzy ustala się miejsca podania toksyny.

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana domięśniowo przy użyciu cienkiej i krótkiej igły w kilka precyzyjnie wybranych miejsc.

Zabieg trwa 15-20 minut w zależności od liczby punktów iniekcji. Bezpośrednio po podaniu toksyny stosuje się lekkie uciśnięcie i schłodzenie miejsc iniekcji w celu zmniejszenia skłonności do powstawania krwawych podbiegnięć.

WSKAZANIA

Usuwanie zmarszczek mimicznych :

PRZECIWWSKAZANIA

WYTYCZNE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA PRZED ZABIEGIEM

Dzień przed zabiegiem nie należy wykonywać mocnych peelingów i stosować silnie działających kosmetyków (np. rozgrzewających lub z kwasami owocowymi). Przed wykonaniem zabiegu nie wolno spożywać alkoholu.

WYTYCZNE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA PO ZABIEGU

W ciągu kilku godzin (3-4) po zabiegu nie zaleca się picia alkoholu, palenia papierosów, masażu w miejscu wkłuć. Nie należy także przyciskać ani dotykać miejsc wkłuć. Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać zwiększonej aktywności fizycznej. W najbliższym czasie od zabiegu niewskazane jest narażanie skóry na działanie skrajnych temperatur (sauna, solarium) – ciepło skraca czas działania toksyny. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać intensywnych zabiegów
kosmetycznych, estetycznych, peelingów. Kontrola w Klinice po 10-14 dniach od wykonania zabiegu.

EFEKTY ZABIEGU

Efekt w postaci porażenia czynności mięśnia pojawia się po około 1-3 dniach po iniekcji. Maksymalny efekt jest widoczny po 7-10 dniach i utrzymuje się przez okres 3-6 miesięcy. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca i należy powtórzyć zabieg.

MK Aesthetic

Med Clinic

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

czytaj więcej

Produkty

Producenci i licencje

Pracujemy na profesjonalnych i bezpiecznych produktach.

czytaj więcej

Wizyta w "znanylekarz.pl"