×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt

Zabieg medycyny estetycznej toksyną botulinową oferowany w klinice MK Aesthetic Med Clinic.

Toksyna botulinowa typu A jest neurotoksyną.

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych skierowanych do wszystkich mięśni, w które została wstrzyknięta. Prowadząc do czasowej, odwracalnej blokady zdolności mięśni do skurczu, a także do czasowego, odwracalnego zahamowania wydzielania przez niektóre gruczoły skóry. Uniemożliwiając kurczenie się mięśni, prowadzi do ich przejściowego i odwracalnego rozluźnienia. Powoduje spłycenie i wygładzenie zmarszczek mimicznych skóry.

Blokada czynności mięśni po zabiegu toksyną botulinową następuje w okresie od 24 godzin do 7 dni. Odzyskanie kurczliwości trwa około 3-6 miesięcy, zależnie od uwarunkowań fizycznych danej osoby. Po analizie aktywności ruchowej poszczególnych grup mięśniowych i symetrii twarzy ustala się miejsca podania toksyny.

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana domięśniowo przy użyciu cienkiej i krótkiej igły w kilka precyzyjnie wybranych miejsc.

Zabieg medycyny estetycznej toksyną botulinową trwa 15-20 minut w zależności od liczby punktów iniekcji. Bezpośrednio po podaniu toksyny botulinowej stosuje się lekkie uciśnięcie i schłodzenie miejsc iniekcji w celu zmniejszenia skłonności do powstawania krwawych podbiegnięć.

Wskazania przed zabiegiem toksyną botulinową

Usuwanie zmarszczek mimicznych :

Przeciwskazania do zabiegu toksyną botulinową

Wytyczne dotyczące postępowania przed zabiegiem toksyną botulinową

Dzień przed zabiegiem toksyną botulinową nie należy wykonywać mocnych peelingów i stosować silnie działających kosmetyków (np. rozgrzewających lub z kwasami owocowymi). Przed wykonaniem zabiegu nie wolno spożywać alkoholu.

Wytyczne dotyczące postępowania po zabiegu toksyną botulinową

W ciągu kilku godzin (3-4) po zabiegu nie zaleca się picia alkoholu, palenia papierosów, masażu w miejscu wkłuć. Nie należy także przyciskać ani dotykać miejsc wkłuć. Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać zwiększonej aktywności fizycznej. W najbliższym czasie od zabiegu niewskazane jest narażanie skóry na działanie skrajnych temperatur (sauna, solarium) – ciepło skraca czas działania toksyny. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać intensywnych zabiegów kosmetycznych, estetycznych, peelingów. Kontrola w Klinice po 10-14 dniach od wykonania zabiegu.

Efekty zabiegu toksyną botulinową

Efekt w postaci porażenia czynności mięśnia pojawia się po około 1-3 dniach po iniekcji. Maksymalny efekt jest widoczny po 7-10 dniach i utrzymuje się przez okres 3-6 miesięcy. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca i należy powtórzyć zabieg.

MK Aesthetic

Med Clinic

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

czytaj więcej

Produkty

Producenci i licencje

Pracujemy na profesjonalnych i bezpiecznych produktach.

czytaj więcej

Wizyta w "znanylekarz.pl"