×
home Zabiegi Cennik Producenci i marki Galeria Certyfikaty O Klinice Raty Blog Kontakt

Zabieg peelingu chemicznego oferowany w klinice MK Aesthetic Med Clinic w Gliwicach.

Zabieg polega na oczyszczeniu skóry, złuszczeniu martwego naskórka i stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych skóry za pomocą kwasów.

Kwasy stosowane w zabiegach peelingów chemicznych po nałożeniu na skórę niszczą połączenia między komórkami naskórka, powodując odrywanie się (i w konsekwencji złuszczanie) komórek od powierzchni skóry.

Peeling Chemiczny Gliwice

Zależnie od rodzaju cery i problemów estetycznych w zabiegu peelingu chemicznego wykorzystywane są różne rodzaje kwasów lub ich mieszanki. Istnieją zarówno substancje działające powierzchniowo (łagodnie), jak również inwazyjne peelingi przeznaczone do likwidowania poważnych problemów estetycznych, takich jak np. blizny potrądzikowe.

Peeling Chemiczny kwasem w Kosmetologii

Głębiej działające kwasy mają dodatkowe działanie stymulujące skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Pozwalają na intensywną regenerację skóry dojrzałej, redukcję zmarszczek lub wspomnianych blizn, np. potrądzikowych. Niektóre kwasy w zabiegu peelingu mają dodatkowe działanie przeciwtrądzikowe (np. kwas salicylowy) lub redukujące przebarwienia (np. kwas azelainowy).

Właściwości peelingu chemicznego w kosmetologii

Kwasy w zależności od wielkości cząsteczki, czasu kontaktu ze skórą oraz stężenia preparatu, mają zdolność penetrowania skóry na różną głębokość.

Po usunięciu makijażu, oczyszczeniu i przygotowaniu skóry do zabiegu jest aplikowany indywidualnie dobrany preparat z kwasami. W przypadku niektórych produktów dodatkowo należy zabezpieczyć wrażliwe miejsca płatkami kosmetycznymi. Kwas pozostaje na skórze kilka (zwykle od 2 do 6) minut. Po tym czasie zazwyczaj nakłada się na skórę specjalny płyn (neutralizator), który w szybki sposób przerywa działanie kwasu.

Aplikacji kwasu może towarzyszyć delikatne mrowienie oraz ciepło, a czasem nawet pieczenie, czy szczypanie skóry. Odczucia różnią się w zależności od indywidualnej wrażliwości skóry oraz rodzaju i stężenia kwasu użytego w zabiegu. Mijają zwykle po kilkunastu minutach od zakończenia zabiegu. Zależnie od użytego preparatu, skóra przez kilka – kilkanaście dni po zabiegu może się intensywnie łuszczyć. Jest to normalny i prawidłowy objaw.

Wskazania do zabiegu peelingu chemicznego:

Przeciwskazania do zabiegu peelingu chemicznego:

Wytyczne dotyczące postępowania przed zabiegiem peelingu kwasem chemicznym:

Kilka dni przed zabiegiem peelingu chemicznego nie należy wykonywać mocnych peelingów oraz stosować silnie działających zabiegów i kosmetyków (np. rozgrzewających lub z kwasami owocowymi), poza preparatami zaleconymi przez osobę mającą wykonać zabieg. Nie należy depilować (ok. 7 dni)/golić (1-2 dni) skóry poddawanej zabiegowi. W przypadku skłonności do opryszczki zalecane jest przyjmowanie odpowiedniego leku przeciwwirusowego (np. Heviran).

Wytyczne dotyczące postępowania po zabiegu peelingu kwasem chemicznym:

Skóra po zabiegu może być nadmiernie wrażliwa, dlatego należy uważać, żeby jej dodatkowo nie podrażniać, np. szorstkim ręcznikiem. Nie należy wykonywać peelingów mechanicznych i odrywać łuszczącej się skóry. W okresie intensywnego złuszczania ważne jest regularne nawilżanie skóry preparatami zaleconymi przez osobę wykonującą zabieg. Do wygojenia się skóry należy unikać wysokich i niskich temperatur oraz intensywnego wysiłku fizycznego (sauna, sporty zimowe, bieganie itd.). Przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu peelingu należy stosować kosmetyk z wysokim filtrem UVA i UVB zgodnie z zaleceniami producenta. Nie wolno się opalać, ze względu na znaczący wzrost ryzyka powstania przebarwień po zabiegu. Kontrola w Klinice odbywa się po 10-14 dniach po zabiegu.

Peeling chemiczny efekty po zabiegu:

Im mocniejszy kwas i im wyższej jego stężenie, tym bardziej widoczne i trwałe efekty. Zabiegi peelingu ze słabszymi kwasami wymagają zwykle większej ilości powtórzeń i ze względu na swoje powierzchniowe działanie, nie będą stymulować regeneracji skóry tak intensywnie, jak mocniejsze preparaty. Zabieg peelingu chemicznego w większości przypadków wymaga powtórzenia. Ilość zabiegów w serii jest uzależniona od stosowanego preparatu, kondycji cery Klienta, oczekiwanych efektów i indywidualnej reakcji skóry.

MK Aesthetic

Med Clinic

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

czytaj więcej

Produkty

Producenci i licencje

Pracujemy na profesjonalnych i bezpiecznych produktach.

czytaj więcej

Wizyta w "znanylekarz.pl"